TRENDY MARKETINGOWE 2022 | Jak robić marketing przyszłości?

TRENDY MARKETINGOWE 2022 ROKU. JAK ROBIĆ MARKERTING PRZYSZŁOŚCI?

Nowy Rok często oznacza chęć zmiany. Stawiasz nowe cele dla siebie i swojej firmy. W ostatnich latach rynek zmienia się bardzo dynamicznie, co wymaga regularnego wprowadzania aktualizacji w Twoich planach.

Jeśli zastanawiasz się jak robić biznes w 2022 roku, to koniecznie poznaj najnowsze trendy marketingowe. Co będzie ważne w prowadzeniu firmy? Jak prześcignąć konkurencję? Jak sprzedawać więcej? Jak maksymalizować zyski?
Skuteczny marketing to podstawa. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych trendów marketingowych 2022 roku.
Dzięki nim zdecydowanie łatwiej osiągniesz wyznaczone cele.

#1 MARKETING EDUKACYJNY
Obecnie zdecydowana większość konsumentów szuka w Internecie informacji przed zakupem.
Dlatego bądź tym, który daje wiedzę. Tłumacz, wyjaśniaj, pokazuj różnice. Daj swojemu Klientowi argument do tego, że to właśnie Twój produkt jest odpowiedzią na jego potrzeby. Proces sprzedaży bardzo ewoluował, kto edukuje ten wygrywa, pamiętaj klient nie chce kupić młotka, chce wbić gwóźdź. Naucz go jak robić to poprawnie, a sama informacja o młotku niech będzie wyłącznie efektem obocznym nauki.

#2 AUTOMATYZACJA MARKETINGU (MARKETING AUTOMATION)

Marketing automation to trend marketingowy, który pozwala na przeprowadzenie Twojego odbiorcy – krok po kroku – od momentu, kiedy Cię nie zna, aż do momentu, kiedy stanie się Twoim Klientem.
To narzędzie w prosty i intuicyjny sposób zaangażuje Twojego odbiorcę, przeprowadzi go po ścieżce którą samemu dla niego zaplanujesz.  Klient, widział Twój post na Facebooku, wszedł na Twoją stronę, zadał pytanie na live chacie, chat bot przekierował go do dopasowanych tematycznie materiałów lub przekierował do kogoś z działu obsługi, jednocześnie zaprosił  do pobrania bezpłatnego poradnika. Za kilka dni potencjalny klient otrzyma materiały uzupełaniające, następnie zaproszenie na webinaria, w następnych krokach ofertę na produkty i usługi. W zależności jak będzie reagował, otwierał wiadomości lub nie, klikał w linki, podążał za instrukcjami, system sam dopasuje kolejne działania w zależności od jego poprzednich działań.  Dodatkowo będzie mógł naliczać lead scoring, to znaczy za każde podjęte działanie naliczał punkty, a przy osiągnięciu ustalonego progu wyślę do Ciebie maila że masz gorącego leady do którego warto zadzwonić i porozmawiać o ofercie.

#3 LOJALNA SPOŁECZNOŚĆ (BUDUJ BAZĘ)

W 2022 roku, Google zapowiedziało zakończenie wsparcia dla plików Cookie Third Party, to znaczy że sposób reklamowania np. w kanałach social media nie będzie działał na zasadach jakie znasz do tej pory, czego przedsmak mieliśmy już w maju 2021 kiedy firma Apple wprowadziła 14stą wersję swojego oprogramowania iOS.
Buduj grupę ludzi, która będzie wokół Twojej marki. Grupę do której kontakt będziesz posiadał bezpośrednio ze swoich zasobów, bez potrzeby płacenia (reklamy płatne) za dotarcie do osób wpisujących się w ustalone przez Ciebue profile.
W marketingu ważne jest, abyś miał swoją społeczność – która Cię zna i lubi. Zastanów się – w jaki sposób Ty możesz zbudować swoją bazę? Pamiętaj – znaj swoich odbiorców i koniecznie zadbaj o to, aby oni znali Ciebie.

#4 WIELOPOZIOMOWY WIZERUNEK MARKI

W jaki sposób możesz komunikować swoją markę? W najnowszych trendach marketingowych ważne jest połączenie kilku cech. Bądź profesjonalistą, specjalistą, stwórz osobowość swojej firmy. Trendy są różne, jedni budują markę osobistą, inni profesjonalny wizerunek firmy jako „profesjonalnej” organizacji, jeszcze inni tworzą alter ego marki nazywane Avatarem, których na rynku znasz zapewne wiele; Serce i Rozum czy Mały Głód z marki Danio.
Zastanów się jak to połączyć, w jaki sposób docierać z wizerunkiem marki na wielu poziomach.
Pokaż siebie i swój biznes z różnych perspektyw. Dzięki temu Twoje działania marketingowe będą bardziej efektywne. DAJ SIĘ POZNAĆ I POLUBIĆ!

#5 WARTOŚCIOWY CONTENT

Ponad 70% odbiorców w rynku B2B zaczyna reaserch  0d szukania informacji w wyszukiwarkach internetowych. Dlatego dziel się wiedzą – pisz, opowiadaj, mów, nagrywaj.
Niezależnie od tego jaką formę wybierzesz twórz wartościowy content. Content Marketing ma wpływ na powodzenie Twoich planów na wielu poziomach,  dawaj wartość – to jeden z głównych trendów marketingowych w 2022 roku.

#6 KRÓTKIE FORMY VIDEO

Aktualnie ciężko utrzymać uwagę odbiorcy przez dłuższy czas.Ilość informacji i treści jest przytłaczająca.
Dlatego, aby dotrzeć do swojej grupy docelowej warto tworzyć, krótkie treści wideo i to najlepiej w pionie.
Coraz bardziej rozwijającym się trendem marketingowym są krótkie filmiki, o czym może świadczyć choćby wielu sukces TikToka.  Zastanów się w jaki sposób, Ty możesz z tą wiedzą przyciągnąć uwagę odbiorców do swojej marki.

Jeśli w 2022 roku planujesz rozwijać swój biznes, to wszystkie powyższe trendy marketingowe znacząco Ci to ułatwią. Planuj, testuj i sprawdzaj. Efekty Cię zaskoczą.

Zobacz więcej, obejrzyj odcinek dotyczący trendów marketingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu