fbpx

BŁĘDY PRZESIĘBIORCÓW – 11 popularnych błędów przedsiębiorców

Nie ważne czy dopiero zaczynasz, czy jesteś przedsiębiorą z długim stażem. Zdradzę Ci sekret, jakie najczęstsze błędy popełniają przedsiębiorcy (nawet ci bardzo doświadczeni). Ale co ważniejsze – jak skutecznie ich unikać.

#1 LOGO – zadbaj o kwestie techniczne.
Chcesz zaoszczędzić czas, pieniądze i stres w przyszłości? Dobre logo to podstawa. Już teraz zadbaj o to, aby było wektorowe.

#2 PODSTAWY WIZERUNKU – Pierwszego wrażenia
nie można zrobić po raz drugi.
Postaw na profesjonalizm. Po pierwsze, wybierz dobrą nazwę. Taką, która będzie uniwersalna, ponadczasowa i będzie się dobrze kojarzyła. Po drugie stwórz swój firmowy adres e-mail. Dzięki temu Twoi Klienci będą wiedzieli, że mają do czynienia z profesjonalistą.

#3 FACEBOOK – Skup się na docelowej grupie klientów.
Zastanawiasz się jak ukierunkować swoje działania tak, aby przynosiły Ci jak największe zyski? Określ swoją grupę docelową, do której zamierzasz dotrzeć. Twórz dobrej jakości kampanie reklamowe. Dodatkowo korzystaj z narzędzi, które pomogą Ci w analizowaniu prowadzonych działań. To wszystko pozwoli Ci maksymalnie optymalizować Twoją pracę, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

#4 WYCENA USŁUG – Ile masz kosztów dziennie?
Dokładnie policz ile musisz dziennie zarobić, aby Twoja firma poza zarabianiem na koszty generowała dla Ciebie oczekiwane zyski. Ta wiedza pozwoli Ci uniknąć wyrzutów sumienia związanych z podawaniem ceny Twoich usług.

#5 CZY KREDYT JEST DOBRY? – Wybieraj rozsądnie.
NIE – Jeśli kupujesz na kredyt, a zakupiony sprzęt nie generuje w Twojej firmie dodatkowego przychodu, to jest Twoim kosztem. TAK – jeśli decydujesz się na zakup za pożyczone pieniądze,  ale wiesz, że koszty związane ze spłatą tego kredytu będą niższe niż wygenerowany dzięki temu przychód, to kredyt jest dobrym rozwiązaniem. Po prostu zadbaj o to, aby ta inwestycja dla Ciebie pracowała.

#6 STAN KONTA MA SIĘ ZGADZAĆ – Zadbaj o cash flow.
Pieniądze same się nie zarobią. Aby zachować płynność finansową pracuj mądrze i systematycznie. Pamiętaj o ważnej zasadzie – HAJS SIĘ MUSI ZGADZAĆ!

#7 POMYSŁ NA BIZNES – Znajdź swoją drogę.
Bądź indywidualistą. Nie kopiuj ślepo znajomych biznesów, które świetnie prosperują i generują duże przychody. Zastanów się w czym czujesz się dobry? Znajdź swoją niszę. Wykorzystaj swój potencjał.

#8 ZROBIONE JEST LEPSZE NIŻ PERFEKCYJNE.
Nie pozwól, aby perfekcjonizm zablokował Twój potencjał. Zastosuj metodę małych kroków. Jesteś gotowy. Planuj i działaj.

#9 WSPÓLNIK – WRÓG CZY PRZYJACIEL? –
Ustalcie wspólne cele.
O spółkach istnieje pewne bardzo popularne przysłowie, które nie pochwala tego rodzaju działalności. Aby spółka mogła się  udać, na wspólnika szukaj osoby, z którą będziesz miał wspólną wizję Waszej drogi.

#10 ETYCZNA SPRZEDAŻ – Buduj relacje.
Zadbaj o to, aby sprzedaż była naturalnym procesem. Nie wciskaj, nie manipuluj. Jeśli dobrze zaplanujesz ten proces, to bez wykorzystywania tajemnych sztuczek perswazji będziesz osiągał ponadprzeciętne wyniki.

#11 NIE KONKURUJ CENĄ – dokładaj wartość.
Jak bez obniżania ceny sprawić, aby obie strony transakcji były zadowolone? Dokładnie zastanów się, co możesz zaproponować swojemu Klientowi poza rabatem. Jeśli obniżysz cenę, będziesz musiał wykonać więcej pracy. Masz dwa rozwiązania. Pierwsze – albo dajesz rabat i zarabiasz mniej lub pracujesz więcej. Drugie – dajesz Klientowi coś ekstra. Dzięki temu on czuje, że zależy Ci na relacji z nim, a Ty nie rezygnujesz ze swojego zarobku.

KTÓRE Z TYCH BŁĘDÓW TY POPEŁNIASZ?
Zapraszam Cię do obejrzenia odcinka wideo dotyczącego tego tematu. Tam bardziej szczegółowo wyjaśniam każdy z tych punktów i w praktyczny sposób opowiadam jakie rozwiązania zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki